Ще минулої п’ятниці, 19 червня 2020, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що очікується скасування обмежень на внутрішніх кордонах ЄС до 1 липня.

Європейська комісія рекомендувала країнам-членам з 15 червня скасувати прикордонний контроль на внутрішніх кордонах ЄС, а також – поступово відкривати кордони ЄС для громадян третіх країн з 1 липня.

Україна потенційно могла б увійти до списку країн, для яких знімуть обмеження в першу чергу, якби не вийшла за межі, які можуть бути встановлені Єврокомісією. Проект рішення ЄК ще остаточно не узгоджений, але він розглядається як основний робочий – головним критерієм оцінювання відкриття кордонів ЄС для іноземних мешканців стане кількість нових заражень у країні за 14 останніх днів у відношенні до її населення.

Зараз ведуться дебати в ЄС стосовно саме величини критерію нових заражень між 16 (середній показник у країнах ЄС) та 20 на 100 тисяч населення.

Україна за останні 14 днів значно перевищила цей критерій і жоден з цих варіантів не дозволить громадянам України в’їзд до країн ЄС з несуттєвих причин, включаючи туризм.

За даними МОЗ станом на 24 червня, за останні 14 днів виявлено 10723 нових хворих. Таким чином, показник для України складає 25,65 випадку на 100 тисяч (за оцінкою Держстату населення України 41,8 млн населення)

Сподіваємось, що на день прийняття остаточного рішення Єврокомісією, Україна стане на шлях остаточного виздоровлення та максимально наблизиться до здорового туризму.

Залишайтесь здоровими.
Політаємо?!