Уряд України прийняв нові правила з тестування громадян України та іноземців, які прибувають з країн червоної зони.

Вони передбачені постановою №641 від 22 липня і вступають в силу з 1 серпня.

Тепер, якщо людина не хоче проходити 14-денну самоізоляцію під контролем додатки «Дій вдома» або обсервацію в спеціальних установах, вона може пройти ПЛР-тест на коронавірус за кордоном.

Такий тест повинен бути зроблений не більш ніж за 48 годин до в’їзду в Україну. Якщо мандрівник отримав негативний результат, що підтверджує, що він не хворий, йому не потрібно буде проходити 2-тижневий карантин після в’їзду в Україну.

Раніше влада України визнавали результати ПЛР-тестів, які були проведені тільки в українських лабораторіях.

З 1 серпня також починає діяти нова класифікація розподілу країн на червону і зелену зони на підставі числа нових випадків виявлення COVID-19.

У червоний список вноситимуть держави, де число нових випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні або приріст числа хворих за останні 14 днів перевищує аналогічний за попередні 14 днів на 30%.

Список країн із значним поширенням COVID-19 буде формуватися МОЗ України та оновлюватися кожні 7 днів.

По приїзду з країн червоного списку необхідно буде пройти 14-денну обсервацію, самоізоляцію або пред’явити результат ПЛР-тесту на коронавірус з негативним результатом, який зроблений в лабораторії України або зарубіжної лабораторії не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Україну.

Зараз зелений і червоний список країн МОЗ України формує на підставі числа активних випадків на 100 тис. населення. До зеленої зони відносяться країни з показником до 55 випадків, до червоної — понад 55 випадків на 100 тис. населення.