З 14-го серпня 2020 року МОЗ України знову змінили критерії, за якими складається перелік країн зеленої та червоної зони.

Згідно нового порядку, до червоної зони належать ті країни, де кількість нових випадків COVID-19 за останні два тижні у відношенні до 100 тис. населення перевищує аналогічний показник в Україні. Також в червоний список вносяться ті країни, чия статистика недоступна для МОЗ України.

Всі, що прибувають до України з червоної зони мають проходити 14-денний карантин.

В новому списку за 14 серпня 194 країни. До червоної зони внесені 70 країн, серед яких США, Ізраїль, Росія, Чорногорія, Іспанія, Арменія, Албанія.

В зелену зону війшли Нідерланди, Болгарія, Франція, Швеція, Чехія, Швейцарія, Польща, Португалія, Турція, Греція, Бєларусь, Єгипет.

Раніше перелік складався по двом критеріям: інцідентність на 100 тис. населення за останні 2 тижні та приріст захворілих. Якщо він перевищував 30%, країна навіть з невеликою кількістю захворілих попадала до червоного списку.

Перелік країн червоної і зеленої зони від Мінздраву України станом на 14 серпня 2020 р.

Якщо пасажир прибуває з країн зеленої зони, він може вільно пересуватись Україною після в’їзду в країну.

Якщо людина приїхала з країни червоного списку, вона має пройти 14-денну обсервацію в спеціальному закладі, самоїзоляцію вдома з використанням застосунку «Дій вдома».

Перервати самоізоляцію можна отримавши негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус в лабораторіях України. Пункти забору аналізів відкриті в аеропортах Бориспіль, Жуляни, Львів, Одеса та Харків.

Також можна пройти ПЛР — тест за кордоном, не більше ніж за 48 годин до перетину кордону України. Проте, поки що ця процедура не визначена, тому ми рекомендуємо здати аналізи вже в Україні.