Зміни до правил перетину кордонів України

  • З переліку дозволених для в’їзду в Україну категорій видалено категорію пасажирів, які подорожують транзитом до іншої країни протягом двох діб.
  • До переліку родичів громадян України, які можуть перетинати кордон, додано бабусь та дідусів

При прийомі пасажирів до перевезення на рейсах, що прямують до України, дотримуватимуться наступних дій (як на регулярних так і на чартерних рейсах):

 Категорія пасажира
Пасажир є громадянином України. – Пасажир приймається до перевезення.
Пасажир не є громадянином України, але подорожує трансфером повітряним транспортом до іншої країни за єдиним квитком з датою вильоту протягом однієї доби (24 годин). – Пасажир приймається до перевезення.
 Пасажир не є громадянином України, але належить до категорії іноземних громадян, на яких заборона не розповсюджується – Пасажир приймається до перевезення.
Пасажир не є громадянином України та не належить до категорії іноземних громадян, на яких заборона не розповсюджується. – Пасажиру має бути відмовлено в перевезенні та надано інформаційний лист «Відмова в перевезенні на вимогу державних органів» та «Лист-підтвердження відмови в перевезенні»
 
 
 Категорії іноземних громадян, на якіх НЕ розповсюджується Заборона на в’їзд до України:

♦є одним із подружжя, батьками, дітьми, бабою або дідом громадянина України;

♦мають офіційний діючий дозвіл на роботу в Україні;

♦є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств;

♦прибувають в Україну з метою навчання в закладах вищої освіти;

♦проходять військову службу в Збройних Силах;

♦постійно або тимчасово проживають в Україні, мають посвідку на постійне або тимчасове проживання в Україні;

♦є главами та членами офіційних делегацій іноземних держав, співробітниками міжнародних організацій, а також особами, які їх супроводжують, та в’їжджають в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Офісу Президента, Міністерства закордонних справ.

♦є водіями та/або членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членами екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членами поїзних і локомотивних бригад;

♦є діячами культури, які прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;

прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях, що проходять на території України, та супроводжуючих осіб;

♦є особами, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

прибувають на лікування до закладів охорони здоров’я України.

 

Зазначені категорії іноземних громадян повинні мати страховий поліс для покриття можливих витрат, пов’язаних з лікуванням СОVID-19 та обсервацією (виданий страховою компанією, яка має представництво в Україні).

 

Також зможуть в’їхати на територію України іноземці, які:

♦визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту;

♦є дипломатами, працівниками консульських установ, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей або є особами, які прибувають на запрошення Міністерства закордонних справ України;

♦є інструкторами Збройних Сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України або прибувають на запрошення Міністерства оборони.