Уряд України опублікував новий документ, який дозволяє не проходити 2-тижневу обсервацію або самоізоляцію по поверненню з країн червоного списку за умови проведення аналізу на коронавірус.
Це передбачено постановою №522 від 25 червня 2020 року. Вона вносить зміну в раніше прийняту постанову №392 від 20 травня 2020 року.
У документі говориться, що обсервация або самоізоляція припиняється в разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Дане правило діє як для іноземців, так і для громадян України.
Обов’язкова умова звільнення від 14-денного карантину є проведення аналізу після перетину державного кордону. Таким чином, надання навіть діючої довідки, отриманої в медичних установах за кордоном, не звільняє від обсервації і самоізоляції по поверненню в Україну.
Хто направляється на самоізоляцію або обсервацію
На 14-денну обсервацію або домашню самоізоляцію під контролем мобільного додатку «Дій вдома» направляються іноземці та громадяни України, які прибули з країн із значним поширенням COVID-19. Також на карантин направляються громадяни таких країн, якщо вони не доведуть, що останні 14 днів перебували на території країн зеленого списку.
Список кожні кілька днів публікує МОЗ України. У зелену зону включені держави, де число активних випадків COVID-19 не перевищує 40 на 100 тис. населення. У червону зону входять країни з показником вище цього рівня або держави, що не ведуть або не публікують статистику активних випадків.
Список країн зеленої і червоної зони за даними Міністерства охорони здоров’я України на 25 червня 2020 року
По прибуттю з країн червоного списку від карантину звільняються люди, які слідують через Україну транзитом. В такому випадку вони повинні покинути територію України протягом 2 днів і пред’явити документальні докази свого наміру.
Вимоги до медичного полісу
Медичний поліс, який покриває обсервацію або лікування від COVID-19 по прибуттю в Україну, повинні мати іноземні громадяни за винятком тих, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнали біженцями.
Уряд України затвердив вимоги до таких полісів. Вони повинні видаватися:
страховими компаніями, які зареєстровані в Україні;
іноземними компаніями, які мають представництво на території України або договірні відносини зі страховою компанією-партнером на території України (асистанс);
мати термін дії на весь час перебування в Україні.
Іноземець повинен мати поліс незалежно від того, прибув він з країни зеленого або червоного списку. У разі відсутності поліса прикордонники відмовлять в перетині державного кордону. Це прямо передбачено рішенням уряду України.