Уряд Нідерландів увечері 20 січня анонсував введення нових обмежень на поїздки і вимог до авіапасажирів і екіпажів. У відповідь на це національна авіакомпанія KLM пригрозила скасувати всі дальні і деякі європейські рейси.

Нові заходи

Нідерланди для зниження завозу нових мутацій коронавірусу на місяць заборонили польоти з Великобританії, Аргентини, Болівії, Бразилії, Кабо-Верде, Чилі, Колумбії, Еквадору, Французької Гвіани, Гайани, Панами, Парагваю, Перу, ПАР, Сурінаму, Уругваю і Венесуели.

Крім цього, з 23 січня кожен авіамандрівник для польоту в Нідерланди повинен буде здати не один аналіз, як зараз, а два.

Не більше ніж за 72 години до вильоту потрібно буде пройти ПЛР-тест на коронавірус. Вже перед самим вильотом необхідно буде здати експрес-тест. Термін його дії – 4 години.

Всі тести повинні показати негативний результат. Це свідчить, що мандрівник не хворий.

Оскільки пункти швидкого тестування зараз є не у всіх аеропортах, влада Нідерландів розраховує, що нова вимога щодо подвійного тестування знизить число поїздок в країну.

Правила наберуть чинності з 23 січня і поширюються в тому числі на тих пасажирів, які слідують в треті країни з пересадкою в Амстердамі.

Подвійне тестування не скасовує карантину по в’їзду в Нідерланди. Мандрівник повинен самоізолюватись на 5 днів, після чого може здати аналіз ще раз і припинити карантин у разі негативного результату.

KLM скасовує рейси

KLM пригрозила зупинити всі далекомагістральні рейси і деякі рейси по Європі, де літаки залишаються на ніч, повідомила газета Het Parool.

В авіакомпанії побоюються, що деякі екіпажі можуть залишитися за кордоном, якщо другий тест перед вильотом виявиться позитивним.

У KLM наполягають на внесенні пілотів і бортпровідників у список виключень, оскільки вони ночують готелях і доставляються туди з аеропорту окремим транспортом.

Проте влада Нідерландів заявила, що виключення буде зроблено тільки для екіпажів, які не покидають транзитної зони аеропортів.

Якщо загроза KLM стане реальністю, це може вплинути на поставки вакцин у багато країн. За даними Het Parool, авіакомпанія перевозила вакцини з Росії, Індії та Китаю через Амстердам в Чилі, Колумбію, Суринам, Бразилію, Панаму і Аргентину.