Єврокомісія запропонувала ввести єдині критерії для Євросоюзу, за якими поїздки між країнами співтовариства можуть бути обмежені.

 

Всі держави пропонується розділити на чотири зони – червону, помаранчеву, сіру та зелену  – в залежності від числа проведених тестів на COVID-19, відсотків виявлених випадків і числа хворих в перерахунку на 100 тис. населення. Передбачається, що протягом тижня кожна країна проводить не менше 250 аналізів на кожні 100 тис. населення.

 

У зелену зону увійдуть держави, де відсоток позитивних результатів тестів знаходиться на рівні менше 3%, а виявлених хворих – менше 25 на 100 тис. населення за 14 днів. Між країнами зеленої зони пропонується зняти обмеження на поїздки.

 До помаранчевої зоні віднесуть регіони, де число виявлених хворих за останні 2 тижні не перевищує 50 на 100 тис. населення, а число позитивних результатів знаходиться на рівні 3% і вище.

 Згідно з іншою пропозицією, до помаранчевої зони можуть включити країни з числом нових випадків COVID-19 за останні 14-днів на рівні від 25 до 150 на 100 тис. населення, якщо відсоток позитивних результатів тестів не перевищує 3%.

В сіру зону передбачається включати регіони, від яких не надходить достатньої інформації або ж рівень тестування менше 250 на 100 тис. населення за останні 7 днів.

 У червону зону увійдуть країни, де кількість хворих за 14 днів перевищує 50 на 100 тис. населення, а відсоток позитивних тестів – 3% і більше або ж число нових випадків більше 150 на 100 тис. населення.

 Єврокомісія пропонує ввести для прибуваючих з країн помаранчевої зони обов’язкову вимогу щодо проходження тестування на коронавірус перед відправленням або по прибуттю в країну призначення.

Для мандрівників з країн червоною або сірої зони обов’язковими можуть стати напрямок на карантин або тестування по прибуттю. При цьому остання опція розглядається в якості пріоритетного.

 Також для пасажирів з помаранчевої, сірої та червоної зон передбачається ввести анкетування.

Працівників важливих професій, прикордонників, які прямують до відрядження, студентів і журналістів передбачається звільнити від карантину.

 

Для чого вводяться нові правила?

Нові правила шляхом уніфікації вимог повинні спростити пересування між країнами Євросоюзу, оскільки зараз кожна держава вводить обмеження на свій розсуд.

 «Ми повинні уникнути подальшого руйнування і без того крихких економік і додаткової невизначеності для громадян, які вже пожертвували багато чим», – прокоментувала нові критерії комісар з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес.

У разі введення нових правил список зон буде переглядатися кожного тижня. Якщо на поїздки з якоїсь країни будуть вводитися обмеження, про це попереджатимуть за 7 днів.

 Нові правила охоплюють тільки пересування між країнами ЄС і не стосуються третіх держав.