‼️До українців, які прямують до Хорватії!!

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Республіці Хорватія 10 липня 2020 року Інститут охорони здоров’я Хорватії прийняв рішення про введення обов’язкової 14-денної самоізоляції для осіб, у тому числі для громадян України, яким дозволено в’їзд в Хорватію.

В’їзд в Хорватію дозволено таким категоріям громадян:
1. Громадяни ЄС (незалежно від місця проживання), Шенгенського простору та держав, приєднаних до Шенгенського простору, а також члени їхніх родин та громадяни третіх країн, які мають довготривалий дозвіл на проживання на підставі Директиви Ради 2003/109 / EZ від 25 листопада 2003 р. про статус громадян третіх країн з довготривалими дозволом на проживання та особам, які мають право на проживання на підставі інших директив ЄС або національного права, або які мають довготривалі національні візи;
2а. — медичні працівники, медичні науковці та співробітники, спеціалісти з догляду за особами похилого віку та особи, які потребують термінового медичного лікування;
2b. – робітники, чия робота пов’язана з перетином кордону;
2c. – перевізники товару та інші транспортні працівники в тій мірі, яка є необхідною;
2d. — дипломати, поліцейські службовці, що виконують свої обов’язки, групи Цивільного захисту, співробітники міжнародних організацій та міжнародні воєнні особи під час виконання своїх обов’язків;
2е. – подорожуючі транзитом;
2f. — особи, які подорожують з туристичною чи іншою діловою метою, або які мають інший економічний інтерес, та особи, які подорожують з метою навчання;
2g. — особи, які подорожують через невідкладні особисті причини (напр., власники нерухомості в Республіці Хорватія), або мають іншу невідкладну особисту причину.

Вказівки щодо медичного нагляду над особами, які в’їжджають до Республіки Хорватія з третіх країн:

а) для всіх осіб, які в’їжджають до Республіки Хорватія з третіх країн, з врахуванням винятків щодо заборони перетину кордону, зазначених в п.2g, обов’язковим є медичний нагляд з 14-денним карантином/самоізоляцією.
Карантин/самоізоляція може бути скорочений до 7 днів, якщо особа за власні кошти через сім днів після прибуття в Хорватію здасть забір матеріалу з носа і горла та отримає негативний результат ПЛР тесту на SARS-CoV-2;

b) Обов’язок самоізоляції для осіб, які в’їжджають до Республіки Хорватія з третіх країн, не стосується осіб з пп. 2a, 2b, 2c, 2d, а також:
2е. подорожуючих транзитом:
Для подорожуючих транзитом прикордонна поліція після того, як їм дозволять в’їзд, перевірить, чи залишали вони територію Республіки Хорватія впродовж 12 годин.
Зазначене правило можливо застосувати лише, якщо виїзд з Хорватії відбувається в сусідню державу, яка дозволить особі в’їзд;
2f. – особи, які в’їджають до Республіки Хорватія з туристичною метою, або з іншою діловою метою, або які мають інший економічний інтерес, та особи які подорожують заради навчання.

Ці особи можуть в’їхати до Хорватії без обов’язкової самоізоляції, за умови пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту забору матеріалу з носа та горла на SARS-CoV-2, який є не давніший, ніж 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід), або з обов’язком 14-денного карантину/самоізоляції, якщо вони не мають зазначеного негативного результату ПЛР-тесту.

Особи, які в’їжджають в Хорватію без обов’язку самоізоляції, повинні у перші два тижні перебування в Хорватії дотримуватись таких заходів:
• впродовж перших 14 днів від в’їзду до Республіки Хорватія вихід з приміщення обмежується лише на виконання роботи, якщо мова йде про ділову причину в’їзду в Республіку Хорватія, здійснення необхідної діяльності з постійним посиленим дотриманням гігієнічних заходів.
• Під час необхідних виходів за межі приміщення рекомендується використовувати маску або покриття для носа і рота, дотримуватись фізичної дистанції від інших осіб (мінімум 1,5 метра) і здійснювати гігієну рук.
• Руки якомога частіше мити теплою водою та милом і/або використовувати дезінфекційний засіб для рук, який потрібно добре втерти в долоні. Уникати контакту з обличчям, ротом, носом та очима.
• Уникати використання громадського транспорту. У громадському транспорті бажано, щоб особа перебувала одна або виключно з особами, з якими вона розділяє спільне місце проживання.
• Потрібно на постійній основі уникати збору групами.
• Під час ділових зустрічей слід зустрічатись з якомога меншою кількістю осіб, забезпечити фізичну відстань 1,5 метра та доступність дезінфекційних засобів, і уникати непотрібних зустрічей.
• Послуги оплати здійснюються безготівковим картковим способом або он-лайн послугою.
• Щоранку потрібно заміряти температуру тіла, якщо вона вища ніж 37,2 0С, необхідно повторити вимірювання через 10 хвилин, якщо температура знову вища ніж 37,2 0С, потрібно залишитись вдома/у приміщенні і звернутись до лікаря в туристичний або COVID кабінет, або до територіально відповідального епідеміолога.
• У випадку виникнення симптомів гострої респіраторної інфекції (кашель, біль у горлі, підвищена температура тіла, коротке дихання/ускладнення дихання або втрата нюху), потрібно залишитись вдома/в приміщенні, і звернутись до лікаря в туристичний або COVID кабінет, або територіально відповідального епідеміолога.
• У випадку раптового виникнення тяжких, небезпечних для життя симптомів, особа звертається до відповідної служби швидкої медичної допомоги на тел. 194.

 

******

Додаткові роз’яснення щодо пред’явлення черговому епідеміологу при в’їзді до Хорватії негативного результату ПЛР тесту‼️🚗

Громадянам України, які постійно проживають за межами ЄС, та в’їжджають у Хорватію з туристичною метою, крім надання підтвердження про резервацію готелю/апартаментів для отримання дозволу на в’їзд до Хорватії без обов’язкової 14-денної самоізоляції, необхідно надати негативний результат ПЛР тесту на SARS-CoV-2, який є не давніший, як 48 годин від часу забору.

Документ, який підтверджує негативний результат тесту, може бути англійською мовою, а також — українською в разі, якщо у ньому епідеміолог може ідентифікувати особу, приналежність тесту та результат, тому ці дані бажано мати латиницею.

Якщо лабораторія вам надіслала результат тесту електронною поштою, то бажано його роздрукувати, принаймні дорогою до КПП.

Хорватські прикордонники та епідемологи з розумінням ставляться до прибуваючих і вимог надати результат у найкоротші терміни, та у крайньому випадку, якщо ваш тест тільки в електронному вигляді, можуть піти на поступки та запропонувати надіслати їм підтвердження на електронну пошту. Однак просимо не зловживати таким підходом дружньої країни.

У разі, якщо ви не маєте документу з негативним ПЛР тестом, то вам можуть на розгляд епідеміолога дати дозвіл на в’їзд до Хорватії з обов’язковою 7-денною самоізоляцією та подальшою здачею матеріалу на ПЛР тест SARS-CoV-2 за ваші кошти на території Хорватії.